Elektroninės cigaretės – nemaloni tiesa

Elektroninių cigarečių gamintojai tikina, kad tai sveikesnė įprastinio tabako alternatyva. Deja, tačiau kai kurie tyrimai šiuos teiginius paneigia. Bėda ta, kad vienoje vietoje elektroninės cigaretės ne tokios kenksmingos kaip tradicinės, tačiau, iš kitos pusės, jos turi ir tokių kenksmingų savybių, kokių neturi tabakas.
Ląstelių mirtis

Tyrimų metu paaiškėjo, kad iš elektroninių cigarečių sklindantis garas organizmo ląsteles veikia nuo 48 val iki aštuonių savaičių. Nebuvo skirtumo, ar rūkytos cigaretės su nikotinu, ar be. Netgi paaiškėjo, kad elektroninės cigaretės be nikotino palieka didesnį pėdsaką DNR nei tradicinio tabako dūmai. Žala, kurią padaro garai su nikotinu, dar didesnė.
Gyvi žmonės

Kalifornijos universiteto mokslininkai, kurie tyrė naujų rūkalų poveikį, tikina, kad dėl elektroninių cigarečių trumpėja ląstelių gyvenimo trukmė. Tačiau kol kas šis poveikis pastebėtas tik laboratoriniuose bandymuose su gyvūnų ląstelėmis. Žmonės savanoriai eksperimentuose dar nedalyvavo ir niekas nesiima prognozuoti, koks bus realus elektroninių cigarečių poveikis organizmui.

Paslaptinga žala

Elektroninių cigarečių priešininkai tikina, kad ši technologija pašalino kelis tradicinio rūkymo žalingus aspektus. Tačiau naujų rūkalų tai nepadarė saugiais ir nekenksmingais, nors jie reklamuojami kaip saugūs produktai. Tiesiog šiandien tabako žala žinoma, nes žmonės jį vartoja keletą šimtmečių ir poveikis pilnai ištirtas. Elektroninės cigaretės ką tik atsirado. Kokios bus jų rūkymo pasekmės paaiškės negreitai – kai dėl rūkymo prasidės ligos ir jas bus galima klasifikuoti.
Pasyvus rūkymas taip pat žudo

Pasaulinės sveikatos apsaugos organizacija patvirtino, kad sveikatai pavojingas ir pasyvus elektroninių cigarečių rūkymas. Tai, kad jos išskiria mažiau kenksmingų medžiagų nei tradicinės, tik sumažina pavojų, tačiau jo visiškai nepanaikina. Netgi skelbiama, kad šalia vaikų, nėščiųjų ar ligonių rūkyti elektroninę cigaretę taip pat pavojinga, kaip ir įprastinę.
Pradėti vieną, kad mesti kitą

Teisybės dėlei visgi reikia pasakyti, jog elektrinių cigarečių rūkymas užkietėjusiems rūkoriams padeda ilgam atsisakyti tabako. Tuo pačiu tai padidina tikimybę atsikratyti žalingo įpročio. Ši savybė ir buvo viena iš elektroninių cigarečių išpopuliarėjimo priežasčių. Kokios šio kelio pasekmės kol kas niekas nesiima spręsti, nes elektronines cigaretes, skirtingai nuo tabako, kol kas vartoja tik pirmoji karta.

Panašūs straipsniai