Dukano dietos receptai vasarai

Prancūzas dietologas Pjeras Dukanas sako, kad vasarinis racionas šiek tiek skiriasi žmonėms, kuriems reikia numesti gana daug kilogramų ir tiems, kurie nori atsikratyti tik kelių kilogramų.

Pirmasis variantas skiriamas tiems, kurie nori kardinaliai pakeisti savo kūno linijas ir „perlipti“ į keliais dydžiais mažesnius drabužius. Tam, kad svoris sėkmingai kristų, pirmą dieną reikia valgyti tik baltymus – neriebią mėsą, žuvį, paukštieną. Antrą dieną į racioną įtraukite daržoves. Tai reiškia, kad vasara su daržuose augančiomis šviežiomis gėrybėmis neprabėgs pro šalį. Bent jau kas antrą dieną jomis galėsite sočiai pasimėgauti.
Tačiau jei jums reikia atsikratyti tik kelių kilogramų, ar paprasčiausiai norite palaikyti formą, P.Dukanas siūlo „palengvintą“ dietos variantą, kuris vadinasi „maisto laiptais“.

Tokios dietos gali laikyti praktiškai bet kas, nes nuo „standartinio” maisto ji skiriasi palyginti nedaug.

Pateikiame kelis pavyzdinius Dukano dietos meniu receptus.

„Kasdienai aš rekomenduoju avižinius blynelius. 1,5 šaukšto avižinių dirbsnių, šaukštas jogurto ar varškės, vienas kiaušinis. Visa tai sumaišote ir tris minutes kiekvieną blynelių pusę kepate paprastoje keptuvėje“, – išskirtiniu savo receptu pasidalino pats P.Dukanas.

Be to vasarą galima valgyti beveik visas šviežias daržoves: pomidorus, moliūgus, kopūstus, brokolius, pipirus. Vienintelė išimtis bulvės, kuriose daug krakmolo. Pastarasis skyla į gliukozę ir greitai augina kūno riebalus.
Jei kalbėsime apie vaisius, tai žymus dietologas siūlo atsisakyti bananų ir vynuogių. Juose per daug cukraus. Visus kitus vaisius galite krimsti kiek širdis geidžia.

„Blyneliai, kurių receptą pateikiau, jus išgelbės kelionėje ar piknike gamtoje. Tai puikus produktus, kurį galima derinti su kitu maistu. Pavyzdžiui, į juos galima suvynioti raudoną žuvį. Taip pat galima pagaminti omletą su jautiena. Neužmirškite, kad egzistuoja salotos, kurias galima gardinti alyvuogių aliejumi, druska, actu, pipirais. Jei trūksta sotumo, naudokite jogurtą“, – savo mitybos sistemos subtilumus aiškina P.Dukanas.

Jei per karščius kamuoja troškulys, o po ranka nėra vandens, dietologas rekomenduoja „dietinius“ gėrimus.
„Aš pats geriu tik vadinamuosius dietinius gėrimus. Juos vartoja ir mano šeima. Jei trūksta saldumo, vartokite cukraus pakaitalus. Tačiau jei nuolat ir daug gersite „įprastus“ gėrimus, papildomi kilogramai užaugs labai greitai“, – aiškina P.Dukanas.

Panašūs straipsniai