Dieta ir mityba sergant dermatitu

Dermatitas kamuoja tiek vaikus, tiek suaugusius žmones. Nors medikai išskiria kelias ligos atmainas, tačiau sergant visomis taikomi praktiškai vienodi reikalavimai maistui.

Dietos tikslas – neprovokuoti ligos. Pagrindinis tikslas – nevartoti produktų, kurie gali sukelti alergiją ir tuo pačiu komplikuoti ar atnaujinti ligą.

Rekomenduojama atsisakyti šių produktų:
Sladumynų – taip pat ir medaus bei šokolado
Vištienos ir kiaušinių
Pieno ir pieno produktų
Visų saldžių vaisių
Oranžinės ir raudonos spalvos daržovių ir žalumynų
Jūros gėrybių
Mėsiškų sultinių

Valgyti galima vandenyje virtas košes, kopūstus, bulves, virtą jautieną ir kitus produktus, kurie čia neišvardinti. Tačiau reikia sekti, kaip į patiekalus reaguoja kiekvieno žmogaus organizmas. Alergiją gali sukelti ne tik atskiri vaisiai ir daržovės, bet netgi iš pirmo žvilgsnio nekaltų produktų mišinys patiekale. Nepaisant to, kad atskirai nė vienas iš komponentų nėra alergiškas.

Dieta sergant atopiniu dermatitu
Ši liga kamuoja žmones, kurie turi polinkį atopijai – tai viena iš organizmo imuninių reakcijų į sudirginimą. Mityba tokia pat, kaip ir sergant alerginiu dermatitu, tačiau po priepolio reikia racioną sudėlioti taip, kad kūnas galėtų pailsėti ir atsigauti.

Produktai, kurių negalima valgyti sergant atopiniu dermatitu:
Citrusiniai vaisiai, raudoni obuoliai, persikai, ananasai, uogos
Kava, kakava, stipri arbata
Grybai
Medus, riešutai, šokoladas
Alkoholis
Pomidorai, morkos ir burokėliai
Aštrūs, kepti, rūkyti produktai
Konservuoti produktai
Pienas ir pieno produktai
Sojos patiekalai
Rugiai, kviečiai

Leidžiami produktai:
Neriebi virta jautiena arba kalakutiena
Žalieji obuoliai, kriaušės, slyvos
Cukinijos,ropės
Augalinis aliejus
Rūgpienis
Įvairūs grūdai
Agrastai ir serbentai

Dieta jei dermatitu serga vaikas
Vaiko gydymas nesiskiria nuo suaugusiojo. Svarbiausia nustatyti kokie produktai išprovokuoja paūmėjimą. Tačiau mažylio negalima maitinti rūkytais mėsos gaminiais, riebiais pieno produktais, arbata, kava, geltonosiomis braškėmis ir ikrais bei jūros gėrybėmis.

Rekomenduojama pildyti mitybos dienyną. Taip stebinti vaiką bus lengviau suprasti, kokiam produktui jis alergiškas. Laikantis griežtos dietos ir atsisakius kai kurių produktų dažnai pavyksta ilgai ir kokybiškai gyventi be ligos priepuolių.

Panašūs straipsniai