Dieta ir mityba kamuojant vidurių užkietėjimui

Šie maisto produktai ir dieta rekomenduojami žmonėms, kuriuos kamuoja vidurių užkietėjimas. Prieš imantis patiems reguliuoti sveikatos problemas rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Leidžiami produktai: maistas, kuriame daug augalinės ląstelienos. Pavyzdžiui, virtos ir žalios daržovės bei vaisiai, vynuogės – jei nesergate diabetu ar nekamuoja metabolinis sindromas – tinka ir džiovinti vaisiai, natūralios daržovių ir vaisių sultys, šakniavaisių ir morkų piurė, juoda duona.

Rekomenduojami pieno produktai – vienos dienos neįrūgęs kefyras ar rūgpienis, saldus pienas. Daugeliui žmonių būtent pieno produktai veikia kaip lengvi laisvinamieji.

Be to, galima valgyti medų, grikių ir perlines košes, mėsą, keptą žuvį ir aliejų. Cukraus iš raciono braukti nereikia. Patartina gerti daug skysčių – taip pat ir gazuotą mineralinį vandenį.

Nerekomenduojama vartoti kavą, stiprią arbatą, kisielius, kakavą.

Tačiau jei kamuoja spazminis vidurių užkietėjimas, kurio metu suaktyvėja žarnyno veikla, rekomenduojama visiškai atsisakyti, ar bent jau ženkliai apriboti produktus, kuriuose daug ląstelienos. Leidžiama tik valgyti šiek tiek virtų ir trintų daržovių.

Panašūs straipsniai