Dieta ir intensyvios treniruotės gali sutrikdyti miegą

Mokslininkai nustatė, kad intensyvios treniruotės, kurių metu sudeginama daug kalorijų, ir angliavandenių ribojimas gali sutrikdyti miegą.

Tačiau gera žinia ta, jog padidinus angliavandenių kiekį nemiga pasitraukia ir žmogus naktį gali pailsėti. Apie šį tyrimą, kurį atliko Lafboro universiteto mokslininkai, rašo portalas „Zee News“.

Devynias dienas trukusiame tyrime dalyvavo 13 profesionalių dviratininkų. Buvo stebima, kokia sportininkų nuotaika ir fizinė būklė prieš treniruotes, jų metu ir stengiantis pailsėti. Tam, kad būtų galima įvertinti ar maistas veikia miegą, sportininkams buvo duodami skirtingi valgiai. Viename dienos racione angliavandeniai gana ženkliai apriboti, kitame jų buvo gausu.

Paaiškėjo, kad per 9 ypatingai intensyvių treniruočių dienas praktiškai visiems bandomiesiems sutriko miegas, suprastėjo nuotaika. Be to, sumenko ir fiziniai rodikliai. Tačiau kai į racioną buvo pridėta daugiau angliavandenių, šie reiškiniai dingo ir žmonių savijauta pagerėjo.

Šis tyrimas aktualus kai kurioms sporto rūšims, pavyzdžiui, kultūrizmui, sunkiajai atletikai, boksui. Artėjant varžyboms sportininkai priversti laikytis ypatingai griežtos dietos, kad patektų į savo svorio kategoriją arba, kaip kultūrizme, sumažintų poodinį riebalų sluoksnį ir išryškintų raumenis.

Panašūs straipsniai