Dalykinis stilius virtualioje erdvėje

Ar jums teko skype aptarinėti reikalus su įmonės ar banko atstovu? Mane asmeniškai apima keista jausmas, kai žmogaus, dalykiškai ir profesionalai tvarkančio reikalus, avataras (paveikslėlis prie programos, kurioje galima idėti savo nuotrauką ar mėgiamo filmuko herojų) viskio „Jack Daniel’s” emblema ar, dar blogiau, pusnuogė gražuolė.

Dar keisčiau, kai juristo internetinis vardas „samurajus”, o paveiksliukas dvylikamečių mėgiamo animacinio filmo herojus. Net gerai pažįstant tokį žmogų, su juo rimtai kalbėti apie dalykinius reikalus sudėtinga.

Keisčiausia, kad įmonėse aukštas pareigas užimantys piliečiai, net košmariškame sapne neįsivaizduojantys, kad gali į biurą ateiti be kostiumo ir išblizgintų dalykinio stiliau batų, internete naudoja xxx.lt tipo adresus ir nesuprantamus pseudonimus. Įdomiausia, kad jiems ir į galvą nešauna, jog elgiasi netinkamai. Norėdamos išvengti panašių nesusipratimų ir saugodamos įvaizdį, kai kurios įmonės bendravimą internete apibrėžė aiškiomis taisyklėmis.

Manau, jos bus naudingos ir pradedantiems smulkiesiems verslininkams, norintiems sukurti savo solidų įvaizdį.

1. Darbinis elektroninio pašto adresas privalo būti sukurtas bendrovei priklausančio doemno pagrindu. Pavyzdžiui, vardas @los.lt. Negalima naudoti jokių pseudonimų, tik tikrą darbuotojo vardą ir pavardę.

2. Jei naudojamos Skype ir panašios programos, negalima naudoti jokių „nikų”. Optimalus variantas, kaip ir elektroniniame pašte, vardas taškas pavardė.

3. Visi avatarai (paveikslėliai prie tokių programų kaip skype, kai jos naudojamos darbui) tai darbuotojo nuotrauka. Geriausias variantas – kai nuotraukoje į klientą stambiu planu žvelgia kostiumuotas darbuotojas. Šypsotis galima, tai palengvina bendravimą. Foto iš įmonės vakarėlio ar kelionės netinka. Ar ne keistai atrodys apie kreditą kalbanti bankininkas, į klientą žvelgiantis iš piramidžių šešėlio ir mūvintis trumpikėmis?

Šatlinis: spiridonov.ru ir los.lt

 

Panašūs straipsniai