Cukrus širdžiai pavojingesnis nei druska

Žmonėms, kurių kraujo spaudimas aukštas, dauguma specialistų rekomenduoja racione mažinti druskos kiekį.

Tačiau mokslininkai kol kas negali pasakyti ar toks mitybos pakeitimas prasmingas. Jei druskos per dieną suvalgoma 3-6 gramai, jokio neigiamo poveikio nepastebima. Tačiau jei vartojama mažiau nei 3 gramai, tai kenkia širdžiai. Šiuos duomenis skelbia „Zee News“.

Mokslininkai pastebi, kad daugiausia druskos randama pusfabrikačiuose, kuriuose taip pat daugiau nei rekomenduojama cukraus. Pastebėta, kad būtent cukrus didina kraujo spaudimą. Todėl dabar žmonėms, kuriuos kamuoja hipertonija, rekomenduojama pirmiausia vengti cukraus. Mokslininkai tikina, kad sveikatai labai pavojingas ir kukurūzų sirupas, kuriame daug fruktozės. Tai saldiklis, kurį plačiai naudoja maisto pramonė. Jis dažnai dedamas į gazuotus gėrimus.

Žmonės, kurie iš cukraus gauna ketvirtadalį dienos kalorijų širdies ligomis serga beveik tris kartus daugiau už tuos, kurių kalorijų skaičiuoklėje cukrus tik 10%.

Žmonių, kurie per dieną suvalgo 74 gramus fruktozės, kraujo spaudimas 30% dažniau viršija rekomenduojamas 140 – 90 žymas nei tų, kurie saldiklių vartoja mažiau. Be to, didelis cukraus kiekis didina tikimybę, kad išsivystys metabolinis sindromas.

Panašūs straipsniai