Citrusinių vaisių dieta

Citrusiniai vaisiai tai vitaminų ir mineralinių medžiagų saugyklos. Jie naudingi ir tuo, kad, tinkamai naudojami, gali padėti numesti svorio. Tačiau šios dietos nereikia imtis žmonėms, kurie alergiški apelsinams, mandarinams ar kitiems citrusiniams vaisiams. Šios gamtos gėrybės gan stiprūs alergenai.

Naudinga informacija
Citrusiniams vaisiams priskiriami apelsinai, greipfrutai, mandarinai, citrinos. Šios dietos metu galima naudoti bet kuriuos iš šių augalų, kuriuos daug vitaminų (А, Е, С), kalio druskų, magnio. Vaisiuose taip pat yra vaisių rūgšties, ląstelienos, angliavandenių. Citrusiniai skatina medžiagų apykaitą, stiprina imunitetą, mažina cholesterolio kiekį. Dėl gan didelio antioksidantų kiekio, šie augalai tinkami ir kaip prodilaktinė priemonė.

Citrusai ir kiaušiniai
Citrusinių vaisių dietoje naudojamas ir kiaušinis. Tai baltymų ir riebalų šaltinis, papildantis racioną ir neleidžiantis organizmui nusilpti. Pirmoji, pati paprasčiausia, metodika pagrįsta vaisių ir kiaušinių kaitaliojimu. Per dieną leidžiama suvalgyti kilogramą apelsinų, greipfrutų ar bet kurių kitų citrusinių vaisių ir 4-5 kiaušinius.

Maisto produktus reikia vartoti paeiliui, maždaug kas dvi valandas. Rekomenduojama per parą išgerti iki dviejų litrų arbatos ir vandens. Šios dietos trukmė 3-7 dienos.

Kitas citrusinių vaisių dietos variantas riboja vaisių kiekį. Per dieną leidžiama suvalgyti 3-5 aplesinus arba greipfrutus. Taip pat leidžiama valgyti tik kiaušinių baltymus – iki 7 per dieną. Maisto produktai taip pat kaitaliojami kas dvi valandas. Vandens ir arbatos galima išgerti iki 2 litrų. Sakoma, kad taip per dieną galima atsikratyti 0.5-1 kilogramo svorio. Tačiau ne visas šis svoris bus riebalai. Dalis tais skysčiai, kurie sugrįžta gana greitai.

Citrusiniai vaisiai ir kiaušiniai
Šios dietos trukmė trys dienos. Rytais gerkite šviežiai spaustas sultis. Pietums salotos iš kivi ir kitų vaisių. Vakarienei keletas gabaliukų skrudintos duonos ir kiaušinienė iš baltymų arba virti kiaušinio baltymai. Užkandoms tarp valgių gabalėliai greipfruto. Per tris dienas svorį galima sumažinti 2-3 kg.

Salotos iš citrusų
Ši dieta puikiai tinka iškrovos dienoms. 3 kartus per dieną gaminkite salotas iš apelsino, greipfruto ir mandarino. Patiekalą pagardinkite neriebiu jogurtu. Į kiekvieną porciją galite įdėti ir trečdalį banano. Tarp valgių gerkite šviežiai spaustas citrinų sultis, tik prieš tai jas atskieskite vandeniu. Leidžiama melisų arbata be cukraus. Salotoms naudokite 1-1.5 kilogramo vaisių. Per dieną taip galima atsikratyti iki kilogramo svorio.

Šešių dienų dieta
Ši svorio metimo metodika meniu skirsto atskiromis dienomis. Per savaitę galime atsikratyti, priklausomai nuo žmogaus sudėjimo, iki penkių kilogramų.

Pirmąsias dvi dietos dienas galima valgyti po 100 gr. duoniukų, šalia jų po vieną apelsiną arba greipfrutą ir 1-2 kiaušinių baltymus.

Sekančios dienos racionas – po vieną citrusinį vaisių, šimtas gramų virtos mėsos. Taip pat galima gerti pusę litro kefyro ir pusantro litro vandens.

Ketvirtą dieną mėsą keičiame žuvimi (150 gr.). Racioną leidžiama paįvairinti dviem pomidorais.

Penktą ir šeštą dieną citrusinių vaisių kiekį didiname iki trijų. Į meniu įtraukiam ir 150 gr. virto vištos krūtinėlės. Vandens ir nesaldintos arbatos išgeriame iki dviejų litrų.

Reikia atkreipti dėmesį
Citrusiniai vaisias gana stiprūs alergenai, todėl žmonėms, kurie jautrūs šiems augalams, imtis šios dietos draudžiama. Kita žmonių, kuriems negalima griebtis dietinio maisto, grupė tai nėščiosios, maitinančios mamos, sergantys bet kokiomis chroniškomis ligomis. Net žmonėms, kurie mano esantys visiškai sveiki, prieš keičiant mitybą patartina pasikonsultuoti su mediku.

Atsiliepimai
Citrusinių vaisių dieta, kaip sako ją išmėginę žmonės, gana veiksminga, tačiau jos laikytis sunku.

Panašūs straipsniai