Burokėlių sultys gali sumažinti kraujospūdį

Viena stiklinė burokėlių sulčių per dieną gali padėti žmonėms, kuriuos kamuoja per aukštas kraujospūdis. Kartais šis metodas gelbsti net tuos, kurie su hipertonija kovoja tik vaistais.

Tai patvirtinantys Londono karalienės Marijos vardo universiteto tyrimai aprašomi „Medical News Today”. Burokėlių sultyse daug neorganinių nitratų. Šiuos junginius taip pat galima rasti salotose ir kopūstuose. Patekusios į žmogaus organizmą, šios medžiagos skyla į azoto oksidą, kuris išvalo ir praplečia kraujagysles. Tuo pačiu mažėja kraujospūdis.

Sulčių poveikis tirtas su 64 pacientais, kurių amžius 18-85 metai. 50% iš jų gėrė vaistus, mažinančius aukštą kraujo spaudimą, tačiau medikamentai jiems nebegelbėjo.

Žmones suskirstė į dvi grupes Pirmojoje tiriamieji per dieną išgerdavo 250 miligramų burokėlių sulčių, antroji grupė gėrė sultis be nitratų (placebo). Eksperimentas truko 4 savaites. Tiriamieji taip pat buvo stebimi 2 savaites prieš ir 2 savaites po bandymo.

Daugumos gėrusių natūralias sultis kraujo spaudimas per 4 tyrimo savaites sumažėjo vidutiniškai 8 (sistolinis) ir 4 (diastolinis) milimetrais gyvsidabrio stulpelio. Daugumai šie pokyčiai reiškė grįžimą prie normalaus kraujo spaudimo. Tačiau nutraukus sulčių vartojimą per dvi savaites rodikliai grįžo į tuos pačius parametrus, kurie buvo prieš eksperimentą. Tačiau užfiksuotas iki 20% kraujagyslių praplatėjimas. Tai, savo ruožtu, 10% sumažino širdies ligų riziką.

Placebo grupėje pagerėjimo nebuvo. Vaistais kraujo spaudimą paprastai pavyko sumažinti 9 milimetrais (sistolinis) ir 5 milimetrais (diastolinis) gyvsidabrio stulpelio rodmenų.

Panašūs straipsniai