Būdai, kaip lengvai prisišaukti nemigą

Net jei jūsų dienotvarkė nepasižymi tvarka, reguliarumu ir dažnai prie kompiuterio ar televizoriaus prasėdite iki paryčių, turbūt pastebėjote, kad jei gulate tinkamu laiku, miegate geriau, nei tada, kai krintate lovon po įtempto virtualaus mūšio sulig pirmais saulės spinduliais. Dar blogiau – bėgant metams suvokiate, kad atsigulti taip, kad nesivartytumėte lovoje, o tarsi skristumėte į sapnų karalystę, tai tikras menas.

Pateikiame kelis būdus, kaip galima pasunkinti savo gyvenimą ir lengvai sutrikdyti miegą. Šios klaidos vienos iš populiariausių.

Skaitmeninės technikos naudojimas
Beveik visi miego tyrimai konstatuoja liūdną faktą – elektroninių įrenginių ekranai slopina melatoninino – vadinamojo miego hormono – gamybą. Išeitis paprasta – užuot naršę savo „Facebook“ paskyrą ir gėrėjęsi draugų kačiukais ir šuniukais, geriau prieš gulantis miegoti paskaitykite seną gerą popierinę knygą.

Migdančiųjų vartojimas be gydytojo recepto
Stebuklinga tabletė, kuri nugramzdina į sapnų karalystę, skamba labai patraukliai ir vis dažniau žmonių prieš padėdami galvą ant pagalvės siekia vaistų pakuotės. Nesvarbu, kad jie prieš tai nebuvo pas gydytoją, o klasikinės nemigos simptomų jų kūne neaptiktų net patyręs medikas. Bėda ta, kad dauguma šių vaistų turi ypatingai nemalonų šalutinį poveikį. Jei tai bus tik trumpalaikis atminties dingimas ar raumenų skausmas, kuris dings atsisakius vaistų, tai dar nieko. Išgyvensite. Blogiau jei tapsite priklausomais ir be tablečių nebegalėsite ne tik miegoti, bet ir normaliai jaustis.

Alkoholiniai gėrimai
Nors po kelių bokalų vyno ar alaus kai kuriuos žmones užplūsta nenumaldoma miego banga, tačiau šis metodas netiks, jei jį mėginsite praktikuoti antroje nakties pusėje. Gali apimti nerimas, o dėl alkoholio poveikio miegas nebus toks kokybiškas, kaip natūralus.

Darbas miegamajame arba lovoje
Miegamasis tai teritorija, kuri skirta būtent miegui ir seksui. Tai užkoduota pasąmonėje. Jei šią erdvę naudosite kitiems tikslams, jūsų kūnas jums nepadėkos. Miegamąjį atskirkite nuo darbinės erdvės ir kai į ten eisite tik miegoti, nugrimzti į palaimingą sapnų karalystę bus kur kas lengviau.

Kava po 17 val.
Vieno iš tyrimų duomenimis, netgi 400 mg. kofeino, kurį žmogus išgeria likus 6 val. iki miego, užtenka, jog užmigti būtų sunkiau. Be to, pastebėta, kad kofemanai miega vidutiniškai valanda trumpiai ir jų miego kokybė blogesnė nei tų, kurie kavos negeria, arba jos nevartoja antroje dienos pusėje.

Riebus maistas
Rekomenduojama nevalgyti likus valandai iki miego, nes prasidėjęs virškinimo procesas trikdo normalų miegą. Riebus maistas netgi sutrumpina vertingiausio – vadinamo greitojo miego – laiką. Jei prieš gulantis visgi norisi užkąsti, rekomenduojama rinktis pilno grūdo ir baltyminius produktus.

Fizinis aktyvumas
Kartais gyvenimas susiklosto taip, kad sportuoti galima tik gana vėlai vakare. Tačiau iš karto reikia susitaikyti su tuo, jog ir užmigsite valanda ar dviem vėliau nei įprastai. Kuo sunkesnė treniruotė, tuo sunkiau užmigti – priežastis, pakilusi kūno temperatūra ir įvairių hormonų, kuriuos kūnas aktyviai gamina, kai sportuojate, pliūpsnis.

Panašūs straipsniai