Ankštinės kultūros gali padėti atsikratyti svorio

Mokslininkai teigia, kad jei kasdien valgysite bent 130 gramų pupelių, žirnių, avinžirnių ir lęšių gaii svorį išjudinti ir jis netgi pradės mažėti. Įdomu tai, kaip rašo „The Herald Sun“, netgi nereikės keisti įprastinio raciono.

Šias išvadas ekspertai padarė po to, kai išanalizavo 21 tyrimų, kuriuose dalyvavo 940 vyrų ir moterų, rezultatus. Paaiškėjo, kad kai į racioną buvo įtrauktos ankštinės kultūros, tiriamieji per šešias savaites vidutiniškai numetė 0,34 kilogramo. Nors svorio kritimas nežymus, tačiau mokslininkas džiugina tai, jog rezultatas pasiektas nekeičiant mitybos ir gyvenimo būdo.

Tai ne pirmas tyrimas, kuris patvirtina, kad ankštinės kultūros gali būti naudingos metant svorį. Kiek anksčiau atlikto tyrimo duomenimis, kai žmogus valgo ankštinius augalus, sotumo jausmas pasiekiamas 31% greičiau nei tada, kai racione nėra pupelių ar lęšių.

Ankštinės kultūros naudingos ir tuo, kad mažina žalingo cholesterolio kiekį, teigiamai veikia širdį. Be to, šių kultūrų glikemijos indeksas, tai reiškia, kad jos lėtai virškinamos ir neprovokuoja insulinio šuolių. Būtent šiuos insulino šuolius, kai kasa priversta dirbti aktyviau nei įprasta, mokslininkai sieja su diabetu ir antsvorio augimu. Pavyzdžiui, aukštą glikemijos indeksą turi tokie produktai, kaip balti ryžiai, balta duona, batonas, konditerijos gaminiai, cukrus.

Panašūs straipsniai