Amžina dilema: prezervatyvai ar kontraceptinės tabletės?

Tikriausiai net nereikia sakyti, kad tik saugus seksas gali suteikti maksimalų malonumą. Jei lytinio akto metu vienas iš partnerių baiminasi pasekmių ir iki galo negali atsipalaiduoti, tai apie didįjį „O“ net neverta galvoti. Taigi, apsaugos priemonės yra būtinos! O ką rinktis? Prezervatyvus ar kontraceptines tabletes?

Renkantis kontracepciją, pirmiausia galvojama, kaip efektyviai apsisaugoti nuo „netyčiuko“, tačiau nereiktų pamiršti ir apie lytiniu keliu plintančias ligas, ypač tuo atveju, jei neturite pastovaus partnerio ar mielai leidžiatės į vienos nakties nuotykius. Prezervatyvai yra vienintelė kontracepcijos priemonė apsauganti nuo ligų, plintančių lytiniu keliu. Dar vienas didelis prezervatyvų pliusas – jokio šalutinio poveikio, išskyrus tuos atvejus, jei vienas iš partnerių yra alergiškas lateksui. Tuo atveju, jei paskaitytumėte kontraceptinių tablečių informacinį lapelį, išvystumėte visą puokštę galimų šalutinių požymių, pradedant sumažėjusiu susijaudinimu ir baigiant vėžiu ar tromboze.  Žinoma, kiekvieną moterį hormoniniai preparatai veikia skirtingai: vienoms nepasireiškia jokie šalutiniai požymiai, o kitos greitai pajunta įvairius sveikatos sutrikimus. Tad, pradėjus vartoti kontraceptines tabletes, būtina sekti savo savijautą ir reguliariai tikrintis sveikatą.

Patraukli kaina – tai dar viena teigiama savybė, kuria gali pasigirti prezervatyvai. O jei prezervatyvus pirksite internetu, tai pavyks dar labiau sutaupyti ir išvengti vizito į vaistinę ar prekybos centrą. Kontraceptinės tabletės gerokai brangesnės, be to, jas ir gauti sudėtingiau, nes joms būtinas ginekologo receptas. Tiesa, nereiktų visų akmenų mesti į kontraceptinių tablečių daržą. Patikimumo atžvilgiu hormoniniai preparatai nuo nepageidaujamo nėštumo apsaugo 99,9 proc., tuo tarpu, prezervatyvų patikimumo rodikliai siekia 95–97 proc. Be to, vartojant tabletes, dažnai moteriai pagražėja oda, sumažėja plaukuotumas, galima reguliuotis mėnesines taip, kaip patogu.

Taigi, ką rinktis? Jei neturite nuolatinio partnerio, prezervatyvai yra neabejotinai geriausias ir būtinas pasirinkimas. Gyvenant aktyvų lytinį gyvenimą su nuolatiniu partneriu, puikiai tinka ir kontraceptinės tabletės, tačiau svarbu nepamiršti tikrintis sveikatos, reguliariai lankytis pas ginekologą, nes hormoniniai preparatai nėra visiškai nekaltas vaistas, jis gali tapti rimtų ligų priežastimi.

Panašūs straipsniai