5 klausimai ir atsakymai apie skrandžio mažinimą

Numesti svorio galima labai įvairiais būdais. Daugelis žmonių bando dietas. O jų šiuo metu variacijų tikai labai daug. Deja, dažniausiai dietos yra labai blogas kelias, kadangi jos ne tik skatina įsigyti mitybos sutrikimus, tačiau taip pat ir galiausiai bumerangu užaugina dar didesnį žmogaus svorį, tad kovoti su juo tampa dar sunkiau.

Viena iš svorio metimo galimybių yra skrandžio mažinimo operacija. Apie šią galimybę kalbama vis dažniau ir garsiau. Vienas geriausių specialistų Lietuvoje yra chirurgas Nerijus Kaselis. Plačiau apie jo darbus galima skaityti www.gastroklinika.lt.

O kas yra tos garsiosios skrandžio mažinimo operacijos?

1.     Kada atliekama operacija?

Daugeliui atrodo, kad reikia tik turėti pinigų – tada visos galimybės yra jūsų rankose. Tikrai ne. Jeigu norite, kad operacija tikrai būtų atlikta – turite atitikti tam tikrus kelis kriterijus. Pirmiausia tai KMI, kuris yra didesnis nei 35 ir paskui sveikatos rodikliai, kurie yra detaliai analizuojami. Viskas vardan to, kad žmogus būtų kuo sveikesnis.

2.     Ką bus galima valgyti po operacijos?

Gana gajus mitas, kad po operacijos žmogaus racionas taps labai ribotas. Tikrai ne. Žinoma, reikia laiko, kol skrandis vėl priims visą maistą. Tačiau galiausiai priims. Tik kur kas mažesniais kiekiais, tad dažniausiai svoris kris labai palengva, tačiau tolygiai, kol galiausiai bus galima numesti net iki 70 procentų kūno svorio.

3.     Ar po operacijos bus galima planuoti nėštumą?

Džiugu, kad skrandžio mažinimui pasiryžta vis jaunesni žmonės, kurie supranta, kad kuo greičiau bus atsikratoma kilogramų, kurie Jums apsunkina gyvenimą – tuo gyvenimas bus laimingesnis. Tiesa, kartais bijoma, kad po tokios gyvenimo pokyčio gali būti sunku susilaukti vaiko. Yra priešingai. Dažniausiai nukritus svoriui pastoti tampa kur kas paprasčiau. Lygiai taip pat kaip ir išnešioti vaisių ir tuo pačiu žindyti vaiką. Tik svarbiausia apie skrandžio mažinimą pranešti akušerei, kuri prižiūri nėštumą. Galbūt paskirs papildomų vitaminų.

4.     Ar gali tekti pakartoti operaciją po kiek laiko?

Galima pasidžiaugti, kad skrandžio mažinimas tikrai labai sėkminga operacija, kuri dažniausiai neturi jokio šalutinio poveikio ir dažniausiai yra padaroma visam gyvenimui. Visgi, operacija yra operacija ir kartais pasitaiko tokių atvejų, kad rezultatas yra ne toks, kaip tikimasi. Tokiu atveju reikia nepamiršti, kad operacija visada gali būti kartojama. Tačiau dėl to reikia tartis su mediku.

5.     Ar operacija yra pavojinga?

Kiekviena operacija reikalauja dėmesio bei atidumo, kadangi tai yra medicinos intervencija, kuri kažkaip veikia žmogaus kūną. Ir nors dažniausiai šio tipo operacijos yra labai sėkmingos, tačiau išties pasitaiko atvejų, kad ne viskas klostosi taip, kaip reikia. Ne veltui pirmiausia yra atliekama daug tyrimų, kurie padeda kur kas paprasčiau įsivertinti rizikas ir tuo pačiu galimybes, kurios veda link norimo rezultato.

Panašūs straipsniai