Raktas į svorio metimą

Svorio metimas dažnai gali atrodyti neįveikiamas iššūkis. Yra daugybė dietų ir mankštos programų, todėl gali būti sunku žinoti, nuo ko pradėti. Tačiau yra keli pagrindiniai principai, kurie gali padėti kiekvienam pasiekti savo svorio metimo tikslus. 

Neperdirbto maisto dieta yra vienas veiksmingiausių būdų numesti svorio. Perdirbti maisto produktai paprastai turi daug cukraus, riebalų ir kalorijų, todėl yra sunkiai virškinami ir dažnai lemia svorio augimą. perdirbtuose maisto produktuose taip pat paprastai trūksta pagrindinių maistinių medžiagų, kurių reikia mūsų organizmui tinkamai funkcionuoti. Priešingai, neperdirbto maisto produktuose gausu vitaminų, mineralų ir skaidulų, todėl jie skatina sveiką virškinimo sistemą ir padeda kontroliuoti svorį. Be to, neskaldyti maisto produktai paprastai yra sotesni nei perdirbti, todėl mažiau tikėtina, kad persivalgysite. Perdirbto maisto dieta yra veiksmingas būdas numesti svorio ir pagerinti bendrą sveikatą.

Reguliari mankšta yra gyvybiškai svarbi tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Sėkmingam svorio metimui dažnai labai svarbu drausmingai ir tikslingai didinti fizinio aktyvumo dažnumą.

Idealiausia yra viena valanda vidutinio intensyvumo veiklos per dieną, pavyzdžiui, greitas ėjimas. Jei vienos valandos per dieną pasiekti neįmanoma. Žmonės, kurie paprastai nėra fiziškai aktyvūs, turėtų pamažu didinti atliekamų pratimų kiekį ir palaipsniui didinti jų intensyvumą. Toks požiūris yra tvariausias būdas užtikrinti, kad reguliarūs fiziniai pratimai taptų jų gyvenimo būdo dalimi. Lygiai taip pat, kaip valgymų sekimas gali psichologiškai padėti numesti svorio, žmonėms taip pat gali būti naudinga sekti savo fizinį aktyvumą. Yra daugybė nemokamų mobiliųjų programėlių, kuriomis galima sekti žmogaus kalorijų balansą po to, kai jis užregistruoja suvartotą maistą ir fizinį krūvį. Taip pat galite pradėti domėtis sporto šakomis kaip krepšinis, futbolas, golfas ir kt. Šie žaidimai gali tapti daugiau nei tai. Po to pradėsite domėtis konkurencingu sportu, galbūt net daugiau laiko skirsite naršydami po internetą pramogų svetainėse kaip ši (optibet.lt/sport), statant už savo mėgstamiausias komandas ir žinodami visus sporto triukus.

Stimulų ir užuominų kontrolė. Daugelis socialinių ir aplinkos užuominų gali skatinti nereikalingą valgymą. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės yra labiau linkę persivalgyti žiūrėdami televizorių. Kitiems sunku perduoti saldainių dubenėlį kitam žmogui, nepaėmus gabalėlio. Žinodami, kas gali sukelti norą užkandžiauti tuščiomis kalorijomis, žmonės gali sugalvoti, kaip pakoreguoti savo kasdienybę, kad apribotų šiuos dirgiklius.

Pašalinkite skystas kalorijas. Geriant cukrumi saldintą limonadą, arbatą, sultis ar alkoholį galima suvartoti šimtus kalorijų per dieną. Jos vadinamos „tuščiomis kalorijomis“, nes suteikia papildomo energijos kiekio, tačiau nesuteikia jokios maistinės naudos. Išskyrus tuos atvejus, kai žmogus vartoja kokteilį vietoj valgio, jis turėtų stengtis vartoti vandenį arba nesaldintą arbatą ir kavą. Į vandenį galima įpilti šviežios citrinos ar apelsino ir taip suteikti skonio. Venkite painioti dehidrataciją su alkiu. Dažnai alkio jausmą tarp suplanuotų valgymų galima numalšinti geriant vandenį.

Planuokite iš anksto. Apsirūpinę virtuvėje dietai palankiais maisto produktais ir sudarę struktūrizuotus valgymo planus, numesite daugiau svorio. Norintieji numesti ar išlaikyti svorį turėtų išvalyti virtuvę nuo perdirbtų ar nesveikų maisto produktų ir pasirūpinti, kad po ranka turėtų ingredientų paprastiems ir sveikiems patiekalams gaminti. Taip elgdamiesi išvengsite greito, neplanuoto ir nerūpestingo valgymo.

Maisto pasirinkimo planavimas prieš vykstant į visuomeninius renginius ar restoranus taip pat gali palengvinti šį procesą.

Laikydamiesi šių paprastų patarimų, pagaliau galite pradėti lieknėti ir siekti savo fitneso tikslų.

Panašūs straipsniai