Kaip išgyventi ir sveikai maitintis greitojo maisto pasaulyje

Jei tenka valgyti ne namuose, galima išsaugoti sveiką kūną. Išgelbėti savo figūrą ir linijas įmanoma netgi tada, kai tenka nuolat užkandžiauti greito maisto įstaigose. Tiesiog reikia žinoti principus, kurių laikosi tokie restoranai, kad priverstų jus kuo plačiau atverti piniginę ir pirkti pelningus produktus kurie neturi nieko bendra su sveiku gyvenimo būdu.

Kai žinosite kodėl ir kaip siūlomi patiekalai, tiesiog nesirinksite tų, kurie verčia nešioti vis didesnių dydžių rūbus. Štai kelios gana paprastos taisyklės.

Rinkitės sąmoningai

Paskaičiuota, kad žmogus greito maisto užsakymo įvykdymo vidutiniškai laukia keturias minutes. Didžioji laiko dalis prabėga laukiant kol atneš užkandžius. Tai pakankamai trumpas laiko tarpas. Užkandinių darbuotojai skuba sąmoningai. Jie puikiai žino, kad kai žmogus nekantrauja, jis pirmiausia nori užsakyti tiek maisto, kad sočiai pavalgytų. Apie jo naudą galvoja tik vėliau. Būtent dėl greitumo klientams galima parduoti prasčiausius produktus, kurie tuo pačiu ir pelningiausi. Patarimas – eikite į užkandinę tiksliai žinodami ko norite ir paskubomis neimprovizuokite. Iš jūsų to ir laukia.

Atsiribokite nuo triukšmo

Kai kuriuose greito maisto restoranuose įrengti davikliai, kurie reaguoja į ateinančius žmones ar atvažiuojančius automobilius. Pavyzdžiui, kai tik mašina įvažiuoja į teritoriją, iš karto pradedami transliuoti reklaminiai skelbimai, kurie skatina skubiai pirkti. Jei norite išvengti klaidos, mašinos langus atidarykite tik tada, kai atėjo laikas kasininkei diktuoti iš anksto apgalvotą užsakymą.
Pirma meniu, po to užsakymas

Restoranai suprojektuoti taip, kad užsakymus priimantį darbuotoją klientas pamato anksčiau nei meniu. Kai darbuotojas jūsų klausia ką pirksite, atsiprašykite ir paskaitykite valgiaraštį. Taip rinksitės jūs, o ne restoranas siūlys tai, kas jam naudinga.

Nežiūrėkite į paveiksliukus

Greito maisto restoranuose pačios gražiausios nuotraukos tų patiekalų, kurie jiems pelningiausi. Paprastai tai riebus ir kaloringus maistas, pagamintas iš ne pačios aukščiausios kokybės produktų su daugybe konservantų. Vargu ar šis pasiūlymas pats sveikiausias.
Skaičiuokite kalorijas

Kanadiečių tyrimas 2015 m. akivaizdžiai pademonstravo, kad maitinimo įstaigose, kuriose nurodomas patiekalų kaloringumas, visas meniu kur kas sveikesnis nei tose, kuri kalorijos šalia patiekalų nerašomos. Jei kalorijos nerašomos, jų skaičių įvertinkite bent jau „iš akies“.

Skaitykite teisingai

Žmonės meniu skaito iš viršaus į apačią ir iš kairės ir dešinę. Kaip ir bet kokią knygą. Tačiau teisybė ta, kad vertėtų pradėti nuo apačios, kur paprastai būna patiekalai „mėgėjams“ – salotos ir ne tokie kaloringi produktai.

Venkite užkandžių

Paprastai šalia gana įdomių užkandžių iš vaisių ir daržovių puikuojasi ir pigus, bet kaloringas maistas, toks, kaip bulvytės fri. Jei akis prie jų limpa kaip prie cukraus, tiesiog sau užduokite klausimą, ar šių užkandžių norėsite ir po to, kai suvalgysite pagrindinį patiekalą. Pagalvokite ir apie tai, ar negaila mokėti už maistą, kuris jums bus tik žalingas.
Toliau nuo televizoriaus

Pastebėta, kad kuo arčiau televizoriaus sėdite, tuo jūsų maistas bus nesveikesnis. Tiesiog kai mėginate sekti tai, kas vyksta ekrane, išblaškote dėmesį ir renkatės ne pagal logiką, bet tai, ką jums pasiūlo valgiaraščio sudarytojai. Būtent tada, kai sudomina vaizdas ekrane užsisakoma greitai ir negalvojant.

Pavojinga aplinka

Pastebėta, kad lankytojai, kurie sėdi prie baro, vidutiniškai išgeria 3 gėrimais daugiau nei žmonės, kurie įsikūrę prie atokiau, prie atskirų staliukų. Sąlyginai nepavojingu atstumu laikomi trečias ir sekantys staliukai nuo baro. Tiesiog iš ten ne taip matosi baro ar maitinimo įstaigos reklama.
Rinkitės pakeleivius

Australijoje atliktas tyrimas parodė, kad vyrai, jei būna kartu su moterimi, vidutiniškai suvalgo 255 kcal mažiau nei tada, kai būna tik vyriškoje kompanijoje. Mokslininkai spėja, kad toks apetito padidėjimas nutinka pasamoningai mėginant pademonstruoti savo vyriškumą, kuris paprastai siejamas su geru apetitu.
Būkite šviesoje

Pastebėta, kad žmonės, kurie sėdi gerai apšviestose vietose, paprastai renkasi sveikesnius patiekalus nei tie, kurie sėdi prietemoje. Tiesiog pastarieji jaučiasi saugūs ir nematomi, todėl leidžia sau atsipalaiduoti.

Tapkite pavyzdžiu

Jei tik tai neprieštarauja etiketui, maistą užsisakykite pirmas. Vienas tyrimas parodė, kad tada įsijungia kopijavimo instinktas ir kompanjonai linkę rinktis panašius patiekalus kaip ir žmogus, kuris užsisakė pirmasis. Jei pasirinksite žuvį, gan didelė tikimybė, kad ją valgys ir kiti. Tada nereikės varvinti seilės į be gailesčio grietine užpiltus bulvinius blynus.
Pasiimkite maistą su savimi

Paskaičiuota, kad žmonės, kurie su savimi pasiima pietų likučius, per dieną suvalgo iki 26% mažiau kalorijų nei tie, kurie maisto netausoja.

Panašūs straipsniai